Zwierzęta domowe – jak opiekować się kotem?

Zwierzęta domowe wymagają opieki właściciela. Jednym z mniej problematycznych zwierząt pod tym względem jest kot. O ile zwierzę nie wykazuje trudnego charakteru, to właśnie kot wymaga stosunkowo mniej uwagi w porównaniu do innych domowych pupili. Jak wygląda opieka nad kotem i co jest przy tym niezbędne?

Kot w domu może być dużym problemem lub być niemal niezauważalny. Wszystko zależy od podejścia właściciela do tego tematu. W przypadku, gdy w danym domu często nikogo nie ma, warto jest wziąć od razu dwa koty, które są już ze sobą zaprzyjaźnione. W ten sposób nawet jeśli zwierzęta nie będą miały nic do roboty, mogą zająć się wspólną zabawą. Nie oznacza to jednak, że właściciel nie musi w ogóle poświęcać im uwagi. Wspólna zabawa ze zwierzęciem pozwala zacieśnić więzy przyjaźni. To oznacza, że kot nie będzie wtedy traktował człowieka wyłącznie jako dostawcy pożywienia.

Problemem w przypadku kotów może być chęć zabawy w nocy. Należy jednak pamiętać, że w naturalnym środowisku to właśnie noc jest czasem aktywności kotów. Problem ten można nieco złagodzić poświęcając kotu czas wieczorem.

Both comments and pings are currently closed.
error: Content is protected !!