Zwierzęta domowe – jak o nie dbać?

Decydując się na zwierzęta domowe, warto jest wcześniej zaczerpnąć wiedzy o tym, jak należy się nimi zajmować. Nie zawsze jest to jednak możliwe, zwłaszcza jeśli bierze się pod swój dach bezpańskiego psa czy kota. Jakie są podstawy dbania o tego typu zwierzęta i co należy kupić, by zapewnić im komfort i zdrowie?

Takie zwierzęta jak psy i koty nie mogą być cały dzień trzymane w klatkach. Dlatego też decydując się na tego typu zwierzę często należy ograniczyć im dostęp do niektórych pomieszczeń. Warto mieć przy tym na uwadze, że tego typu zwierzęta często niszczą meble. Zwykle jest to spowodowane brakiem miejsca, gdzie mogą wyszaleć się bez konsekwencji. W przypadku kotów istotny jest zakup lub wykonanie drapaka, którym zwierzę zajmie się zamiast mebli. Trzeba jednak brać pod uwagę, że wszystkich zniszczeń nie da się uniknąć.

Koty i psy muszą mieć własne miski na karmę i wodę. Woda powinna być codziennie wymieniana. Jeśli zauważy się, że kot pije zbyt mało wody, warto zakupić fontannę, ponieważ te zwierzęta chętniej piją wodę, która jest w ruchu.

Both comments and pings are currently closed.
error: Content is protected !!