Zwierzęta domowe – co warto wiedzieć o kotach?

Obecnie zwierzęta domowe są coraz częściej spotykane jako stali domownicy. Dzięki temu coraz więcej wiadomo na temat ich właściwej diety i upodobań. Szczególnie widać to w przypadku kotów, które obecnie często w ogóle nie wychodzą, ale jeśli już, to tylko pod opieką właściciela. Jak tego typu tryb życia wpływa na zwierzęta i co jest niezbędne, by zapewnić im komfort?

Koty i psy są w dzisiejszych czasach lepiej traktowane, szczególnie jeśli właściciel jest świadomy tego, co może grozić tego typu zwierzętom. W przypadku kotów istotna jest przede wszystkim ich kastracja. To o wiele lepsze rozwiązanie, niż podawanie hormonów. Tę drugą metodę powinno stosować się właściwie tylko w przypadku kotów hodowlanych, które mają mieć potomstwo. W przypadku zwykłych kotów to właśnie kastracja może przedłużyć im życie i dotyczy to zarówno zwierząt wychodzących, jak i tych, które przez cały czas są w domu.

Komfort życia kota zależy również od właściwej diety. Odpowiednio zbilansowana karma z dużym dodatkiem tauryny to coś, co wydłuża kotu życie.

Both comments and pings are currently closed.
error: Content is protected !!