Zwierzęta domowe – co jest niezbędne?

Zwierzęta domowe coraz częściej traktowane są niemal tak, jak standardowi mieszkańcy danego domu lub mieszkania. Z tego powodu właściciele zapewniają im bardziej komfortowe warunki, niż miało to miejsce jeszcze dwadzieścia lat temu. Co jest niezbędne, by zwierzę w domu lub mieszkaniu mogło czuć się bezpiecznie?

Zwierzę domowe powinno mieć przede wszystkim wydzielone miejsce, gdzie nikt nie może mu przeszkadzać. W ten sposób minimalizuje ono poziom stresu w kryzysowych sytuacjach. W przypadku psa lub kota może to być specjalny domek, legowisko lub nawet otwarty transporter. Takie miejsce powinno być ustawione tak, by zwierzę mimo wszystko mogło obserwować sytuację w domu lub mieszkaniu, jednocześnie znajdując się wewnątrz transportera.

W przypadku psów i kotów niezbędnym akcesorium są również szczotki do czesania. W przypadku gęstej sierści przydatne mogą być dodatkowe produkty, które mają na celu na przykład jej przycięcie. O regularnym szczotkowaniu należy pamiętać szczególnie wiosną, gdy zwierzęta linieją.

Both comments and pings are currently closed.
error: Content is protected !!